Planowanie Ślubu

czyli co, gdzie, kiedy i jak zrobić?

Planowanie ślubu, czyli co, gdzie, kiedy i jak zrobić?

Zaręczyny za Wami. Obok podekscytowania i entuzjazmu może się w Was pojawić tlące pragnienie, by ślub i wesele wpisywały się w Wasze najskrytsze marzenia. Niezależnie od tego, czy marzycie o skromnej uroczystości nad morzem lub jeziorem, czy też chcielibyście wyprawić bal na sto par, ważne, byście pamiętali, że przed organizacją najważniejszego dla Was dnia, należy sporządzić odpowiedni plan działania. W innym razie jesteście narażeni na zderzenie się z ogromną ilością stresu i chaos.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją harmonogramu przygotowań do ślubu i wesela. Traktujcie go jako punkt odniesienia, pewną formę inspiracji, nie musicie podążać za nim krok w krok. Dobry plan to podstawa sukcesu!

24-12 miesięcy przed ślubem

– Data ślubu – absolutny fundament, bez niego nie ruszycie dalej.
– Rodzaj ślubu – kwestia podlegająca dyskusjom i sporom, niejednokrotnie wymaga od przyszłej Pary Młodej pójścia na kompromis. Do wyboru macie: cywilny, kościelny, oddzielnie cywilny i kościelny. WAŻNE: w przypadku ślubu kościelnego i konkordatowego koniecznie rozejrzyjcie się za terminami nauk przedmałżeńskich.
– Miejsce ślubu – podobnie jak wyżej, konieczny będzie kompromis w kwestii wyboru miejsca ceremonii zaślubin, rozmawiajcie ze sobą i słuchajcie siebie wzajemnie. Po podjęciu decyzji potrzebne będzie spotkanie z duchownym lub urzędnikiem, z którym dogadacie szczegóły.
– Lista gości (wstępna) – nad tym punktem można spędzić długie godziny, debatując. Pamiętajcie, że nie ma sytuacji idealnych, nie wszystkich można zadowolić.
– Wybór świadków – ważne, by to była osoba zaufana, odpowiedzialna – taka, która stanie na wysokości zadania.
– Budżet weselny – grząski grunt, ale jakże istotny – zalecamy delikatność i rozwagę w prowadzeniu pertraktacji.
– Podział kosztów – umożliwi Wam skupienie się na danej części organizacji ślubu i wesela, a więc znacząco ułatwi. Nie wszystko musi być na jednej głowie.
– Miejsce na przyjęcie weselne – po dokonaniu wyboru koniecznie zarezerwujcie termin.
– Oprawa muzyczna – zespół, czy DJ? Przynajmniej tutaj wybór jest oczywisty – Czapki z Głów 😉
– Fotograf i kamerzysta – człowiek odpowiedzialny za zachowanie najważniejszego dla Was dnia we wspomnieniach cyfrowych powinien być sprawdzony – dobrze się nad tym zastanówcie.
– Wybór lidera lub podział obowiązków – ten punkt zależy od tego jaką jesteście parą, być może potraficie świetnie współpracować w realizacji zadań w formie partnerskiej? Wyznaczenie lidera nie musi oznaczać niczego negatywnego, a może poprawić komunikację.
– Tematyka ślubu i wesela – to jest najlepszy moment na porozmawianie o Waszych oczekiwaniach i potrzebach związanych ze stylem, czy motywem przewodnim ślubu i wesela.

6 miesięcy przed ślubem

– Menu weselne – koniecznie wybierzcie się na degustację, musicie wiedzieć co Wy i Wasi goście będziecie jedli.
– Oprawa muzyczna ślubu i wesela – czasu coraz mniej, w tym momencie warto mieć już szczegóły, które możecie omawiać.
– Współpraca z podwykonawcami i dostawcami – najwyższy czas zarezerwować ich czas, zwłaszcza, że ci najlepsi mogą mieć wypełniony kalendarz. Catering, fryzjer, makijaż, rozrywki weselne, itp., dobrze, by te wszystkie elementy były odpowiednio dopasowane.
– Wieczór kawalerski i panieński – ostatnie chwile przed zaślubinami, zaplanujcie to: data, miejsce, goście, atrakcje.
– Nocleg dla gości – zarezerwowanie miejsca odpowiednio wcześniej pozwoli uniknąć niepotrzebnej wpadki. Ważne, by wszyscy goście mieli gdzie spać.

4 miesiące przed ślubem

– Podróż poślubna – zaplanujcie podróż Waszych marzeń, dopełnijcie wszelkich, niezbędnych formalności, odpowiednio się przygotujcie.
– Urlop w pracy – pamiętajcie, by powiadomić przełożonych o Waszych planach i zadbajcie o wolne dni przed ślubem, a także po, odpowiednio wcześniej.
– Dokumenty – sprawy papierkowe nie lubią czekać, zwłaszcza, że niektóre dokumenty tracą swoją ważność po 3 miesiącach.
– Tort weselny – najlepiej u sprawdzonego cukiernika – to musi być petarda.
– Obrączki – ważne, by biżuteria, z którą nie rozstaniecie się do końca życia była na miarę Waszej miłości. Zadbajcie o to.
– Upominki dla gości – każdy drobiazg może wywołać uśmiech na twarzy gości, byleby nie przesadzić w żadną stronę.
– Wystrój i aranżacja sali weselnej i ślubu – to czas na rozpoczęcie pracy nad realizacją Waszych dekoratorskich koncepcji ślubno-weselnych. Zadbajcie o odpowiednich dekoratorów i florystów. WAŻNE: jeśli planujecie ślub lub wesele w plenerze, to jest dobry moment na zadbanie o wyposażenie.
– Dbanie o siebie – jeżeli zależy Wam na nienagannym wyglądzie i samopoczuciu podczas ślubu i wesela, to jest odpowiedni czas na zadbanie o Wasze ciała. Ćwiczenia, dieta, SPA – co tylko uznacie za stosowne.

3 miesiące przed ślubem

– Formalności – to czas na domykanie kwestii formalnych. Urząd stanu cywilnego lub kościół, w którym odbędzie się Wasza ceremonia czeka na potwierdzenie daty i godziny.
– Zaproszenia – omówcie co chcecie zawrzeć na kartkach, rozpocznijcie proces produkcji.
– Transport dla gości – ważna kwestia, goście powinni być zaopiekowani również w tej materii.
– Stroje ślubne – jaka suknia? Jaki garnitur? Z dodatkami, czy bez? Na te i inne pytania dotyczące Waszych kreacji warto sobie odpowiedzieć już teraz i rozpocząć poszukiwania.
– Lista z danymi gości – spiszcie taką bazę, ułatwi wysyłanie zaproszeń.

2 miesiące przed ślubem

– Zaproszenia – ostatni moment – dopnijcie tę kwestię, czasu jest coraz mniej.
– Intercyza – jeśli podjęliście decyzję o jej podpisaniu, to jest dobry moment na spotkanie z notariuszem.
– Kurs tańca – jeżeli czujecie, że potrzebujecie lekcji i pragniecie, by Wasz pierwszy taniec był niepowtarzalny, koniecznie umówcie się na lekcje.
– Tort – czas na zamówienie tortu.
– Aranżacja ślubu i wesela – dobrze by było, gdyby ta kwestia została domknięta.

miesiąc przed ślubem

– Scenariusz – stworzenie przebiegu wszystkich zdarzeń ułatwi Wam zapanowanie nad sytuacją. Oczywiście, nie wszystko daje się przewidzieć, ale to Wam pomoże.
– Repertuar muzyczny – na pewno macie ulubionych muzyków i mnóstwo utworów – zaproponujcie to zespołowi bądź DJ-owi.
– Sala weselna – domknijcie temat zagospodarowania przestrzeni na stoły, krzesła, kto i gdzie będzie siedział, sposób obsługi, itp.
– Uroda – fryzjer i makijaż – te kwestie też potrzebują próby.
– Próba generalna – przeprowadzenie jej umożliwi Wam ostateczne zweryfikowanie pomysłów i detali, ponieważ czas na zmiany jeszcze jest.

2 tygodnie przed ślubem

– Miejsce ceremonii – koniecznie omówcie ostateczną formę oprawy ceremonii z księdzem lub urzędnikiem.
– Próba ślubu – najlepiej ze świadkami i rodzicami.
– Stroje ślubne – czas na odbiór Waszych kreacji.

Dzień przed ślubem

– Obrączki i dokumenty – przygotujcie wszystkie niezbędne rzeczy, najlepiej w jednym miejscu.
– Zestaw Panny Młodej – ważne, by zabrać ze sobą zestaw pierwszej pomocy: lakier do paznokci, grzebień, spinki do włosów, rajstopy, lusterko, lakier do włosów, pilniczek, itp.
– Ostatni szlif wesela – w miejscu, w którym odbędzie się najważniejsza dla Was impreza, powinna znaleźć się rozpiska z informacjami gdzie i kto siedzi, winietki, itp.

W dniu ślubu

Ten najważniejszy dzień właśnie nadszedł. Jeżeli zdołaliście zrealizować wszystkie założenia Waszego harmonogramu (co jest niesamowitym wyczynem), pozostało Wam już tylko kilka spraw: dekoracje na pojazd ślubny, wiązanka, butonierki, fryzjer, makijaż. To wszystko wykonujcie bez pośpiechu. Posiłek przed tym wydarzeniem powinien być lekki i przyjemny. To jest Wasz dzień i Wasz czas! Bawcie się dobrze!

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna

Za Wami ustalenia dotyczące daty ślubu oraz sali, w której odbędzie się uroczystość weselna. Następnym krokiem powinien być wybór oprawy muzycznej…

Wybór fotografa i kamerzysty

Wybór fotografa i kamerzysty

Wybór fotografa i kamerzysty – kilka wskazówek i porad.
Do uwiecznionych w postaci filmu oraz zdjęć chwil z Waszego ślubu i wesela będziecie, z pewnością, niejednokrotnie wracać…

Wybór sali weselnej

Wybór sali weselnej

Wybór sali weselnej – czym się kierować, by była najbardziej odpowiednia?
Nie bez powodu wśród gości krąży przekonanie o tym, że muzyka i jedzenie najczęściej utrzymują się w ich pamięci…

Koszty ślubu i wesela

Koszty ślubu i wesela

Koszty ślubu i wesela – planujemy budżet.
Wydatki związane ze ślubem i weselem to kwestia bardzo niejednoznaczna. Wielkość budżetu, jakim dysponujecie stanowi dla Was punkt odniesienia do wielkości planowanego wydarzenia i możliwości własnych…

Wybór świadków

Wybór świadków

Jak wybrać świadków na Wasz ślub? Przed Wami ważna decyzja.

Świadek to nie tylko ktoś, kto składa swój podpis na urzędowych dokumentach. Jego rola nie ogranicza się również do biernego uczestniczenia w ceremonii ślubu i wesela…

Data ślubu

Data ślubu

Krótki przewodnik, który ułatwi Wam dokonanie wyboru najlepszej daty na Wasz ślub.

Wybór odpowiedniej daty ślubu jest pierwszym krokiem do osiągnięcia wymarzonego statusu małżeństwa…

Trendy 2018

Trendy 2018

Trendy weselne 2018, czyli co było modne w kończącym się roku?

Zmierzający do końca rok 2018 stał pod znakiem elegancji w wydaniu tradycyjnym i nieco bardziej nowoczesnym. Unikalne połączenie stylów retro, romantyzmu i minimalizmu sprawia, że ten…

NAPISZ DO NAS

9 + 3 =

Kontakt

Telefon

+48 790 293 357

+48 501 839 887

Mail

biuro@czapkizglow.com

NIP

584-274-82-33