Trendy 2018

czyli co było modne w kończącym się roku?

Trendy weselne 2018, czyli co było modne w kończącym się roku?

Zmierzający do końca rok 2018 stał pod znakiem elegancji w wydaniu tradycyjnym i nieco bardziej nowoczesnym. Unikalne połączenie stylów retro, romantyzmu i minimalizmu sprawia, że ten wyjątkowy dzień był niezapomniany nie tylko dla Młodej Pary. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją zestawienia wiodących trendów weselnych w minionym sezonie.

Suknie ślubne

Wybór sukni ślubnej w mijającym sezonie 2018 można podzielić na dwie, główne kategorie – elegancki minimalizm, a także odważne zdobienia.

Pierwsza propozycja zaskarbiła sobie sympatię Panien Młodych, które poszukiwały formy bardziej dopasowanej, prostej, ze stonowaną ilością ozdób i dodatków. Najmodniejsze kroje zawierały w sobie wyostrzone cięcia, odsłonięte plecy i głębokie rozporki. Słowem, mniej zdobień znaczy więcej piękna. Charakteryzujące się surowością i geometrią kroje mogliśmy zaobserwować na weselach stylizowanych wielkomiejsko oraz industrialnie. Wartym zaznaczenia jest również fakt, że dobór odpowiednich dodatków do sukni bardzo dobrze komponował się z weselami w formie rustykalnej.

Druga kategoria wiodących stylów sukien ślubnych w sezonie 2018 opiewa w dodatki oraz zdobienia. Suknie w stylu „naked” były zastępowane sukniami z mocniejszym akcentem na zabudowę spódnic, a także prześwitujący, delikatnie bieliźniany dekolt. Co ciekawe, wiele ozdób, które pojawiły się w sezonie 2018, mogliśmy zaobserwować w roku 2017. Kończący się sezon przyniósł rozkwit aplikacji koralikowych, kaskadowych, asymetrycznych spódnic, kokard w rozmiarze XXL, a także cekinowych zdobień. Odważniejsze Panny Młode, które odsuwają od siebie ślubne zabobony, decydowały się na suknie z pogłębionymi dekoltami, czy dodatkami w postaci pereł i czerni.

Dodatki ślubne w sezonie 2018 wywołały niemałe zaskoczenie, ponieważ byliśmy świadkami powrotu rękawiczek oraz odejścia od welonów, które zastępowały pelerynki, obecne w większości salonów mody ślubnej. Możemy również zaobserwować pewną nieśmiałą zmianę w stronę rezygnacji z sukien w klasycznym wydaniu w formie princessy, która prowadzi do bardziej odważnych, unikatowych fasonów i zestawień nietypowych kolorów.

Bukiety i dekoracje

Podobnie jak w sezonie 2017, tak w tym obecnie się kończącym mogliśmy zobaczyć bukiety nieregularne, na pozór nieco chaotyczne. Dominowały kolory i mieszanki kwiatów oraz owoców egzotycznych. Bukietów w formie mono można było zaobserwować już nieco mniej na rzecz kaskadowych, bardziej zróżnicowanych form.

Jeśli chodzi o dekoracje, to bez wątpienia sezon 2018 należał do elegancji – niskie kompozycje na podstawach kryształowych, srebrnych lub złotych. Szklane martinówki i wysokie dekoracje zeszły nieco na plan dalszy. Coraz bardziej śmiało przebijały się również kompozycje wiszące, nieregularne, krzaczaste podwieszenia, czy nietuzinkowe propozycje florystów w postaci huśtawek i innych, ciekawych form. Nieregularność, brak symetrii, zasadniczo skupienie na suficie.

Torty

Wiodące style tortów w sezonie 2018 nie odbiegały znacznie od tych, które mogliśmy podziwiać w roku 2017. Mamy tutaj na myśli formy naked i semi naked. Okazuje się, że nieskomplikowane połączenie owoców i dodatków kwiatowych jest sprawdzone, smaczne i może stanowić rewelacyjną bazę do ewentualnych eksperymentów z formą. Te, z kolei, uwidaczniały się w malowaniu tortów na złoto i srebrno, czy też w zastosowaniu napisów, ręcznych malunków i nadruków.

Zaproszenia

Absolutnym i niepodważalnym trendem w sezonie 2018 był minimalizm. Prosty styl zbliżony do kaligrafii, nieśmiałe złocenia, akwarele i kwieciste dodatki. Tak dobrane zaproszenie stanowiło idealny wstęp do wesela.

Atrakcje

Rok 2018 był kontynuacją niesamowitego rozwoju atrakcji weselnych. Przybierają one coraz ciekawszą, czasami nawet egzotyczną formę rozrywki weselnej. W mijającym sezonie dominowały fotobudki z możliwością tworzenia animacji gif. Widoczne były również rozwiązania w postaci food trucków, czy barów plenerowych. Strefa chillout przeszła z kategorii „trendy” do zdecydowanego „must have”, gdzie można się trochę zrelaksować – zapalić cygaro, poleżeć na leżaku. Swoistym novum była strefa gier sprawnościowych dla gości. Ciekawym połączeniem może być rustykalny namiot tipi oraz właśnie taki game zone.

Oświetlenie

Sezon 2018 ugruntował dominującą pozycję industrialnego oświetlenia z wykorzystaniem dużej ilości edisonowskich żarówek. Światło to życie, zabawa i niezapomniane chwile. Widoczne było zaaranżowanie wnętrza tak, by sprawiało ono wrażenie pleneru.

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna

Za Wami ustalenia dotyczące daty ślubu oraz sali, w której odbędzie się uroczystość weselna. Następnym krokiem powinien być wybór oprawy muzycznej…

Wybór fotografa i kamerzysty

Wybór fotografa i kamerzysty

Wybór fotografa i kamerzysty – kilka wskazówek i porad.
Do uwiecznionych w postaci filmu oraz zdjęć chwil z Waszego ślubu i wesela będziecie, z pewnością, niejednokrotnie wracać…

Wybór sali weselnej

Wybór sali weselnej

Wybór sali weselnej – czym się kierować, by była najbardziej odpowiednia?
Nie bez powodu wśród gości krąży przekonanie o tym, że muzyka i jedzenie najczęściej utrzymują się w ich pamięci…

Koszty ślubu i wesela

Koszty ślubu i wesela

Koszty ślubu i wesela – planujemy budżet.
Wydatki związane ze ślubem i weselem to kwestia bardzo niejednoznaczna. Wielkość budżetu, jakim dysponujecie stanowi dla Was punkt odniesienia do wielkości planowanego wydarzenia i możliwości własnych…

Wybór świadków

Wybór świadków

Jak wybrać świadków na Wasz ślub? Przed Wami ważna decyzja.

Świadek to nie tylko ktoś, kto składa swój podpis na urzędowych dokumentach. Jego rola nie ogranicza się również do biernego uczestniczenia w ceremonii ślubu i wesela…

Data ślubu

Data ślubu

Krótki przewodnik, który ułatwi Wam dokonanie wyboru najlepszej daty na Wasz ślub.

Wybór odpowiedniej daty ślubu jest pierwszym krokiem do osiągnięcia wymarzonego statusu małżeństwa…

Planowanie ślubu

Planowanie ślubu

Planowanie ślubu, czyli co, gdzie, kiedy i jak zrobić?

Zaręczyny za Wami. Obok podekscytowania i entuzjazmu może się w Was pojawić tlące pragnienie, by ślub i wesele wpisywały się w Wasze najskrytsze marzenia. Niezależnie od tego…

NAPISZ DO NAS

8 + 14 =

Kontakt

Telefon

+48 790 293 357

+48 501 839 887

Mail

biuro@czapkizglow.com

NIP

584-274-82-33