Wybór Fotografa i kamerzysty

kilka wskazówek i porad

Wybór fotografa i kamerzysty – kilka wskazówek i porad

Do uwiecznionych w postaci filmu oraz zdjęć chwil z Waszego ślubu i wesela będziecie, z pewnością, niejednokrotnie wracać. Te niepowtarzalne pamiątki winny budzić ciepłe uczucia i rozniecać płomień ekscytacji, które Wam wówczas towarzyszyły. Znalezienie odpowiedniego kamerzysty oraz fotografa nie jest łatwym zadaniem. Odpowiedni wybór może być gwarantem wspomnień wysokiej jakości. Przedstawiamy Wam garść pomocnych informacji, które mogą Wam nieco ułatwić.

Najlepszym momentem, by rozpocząć poszukiwania fotografa i kamerzysty jest ten, w którym ustalicie datę ślubu i wesela oraz znajdziecie odpowiednią salę i oprawę muzyczną. W jakich miejscach szukać? Sposób, który jako pierwszy może okazać się trafny prowadzi do sieci – tutaj można przebierać w ofertach. Ich mnogość oznacza również duże prawdopodobieństwo trafienia na usługi „fotografów ślubnych”, którzy, poza drogim sprzętem i pięknym portfolio, nigdy nie mieli do czynienia z tą branżą. Zalecamy rozwagę i zasadę ograniczonego zaufania. Bądźcie czujni.

Fotograf

Przede wszystkim – w miarę możliwości – zróbcie rozeznanie wśród znajomych, być może zdjęcia ze ślubu i wesela, które otrzymali spotkały się z Waszym zachwytem, uwielbieniem, a może wręcz przeciwnie? Wasza intuicja może się okazać ogromnie pomocna. Stąd już tylko jeden krok do skontaktowania się z odpowiednim człowiekiem. Polecamy również zapoznawanie się z pełną fotorelacją z poszczególnych ceremonii ślubnych, ponieważ daje to szerszy ogląd na jakość pracy danego fotografa. Poniżej przedstawiamy kwestie, na które warto zwrócić uwagę podczas oceny umiejętności i transparentności fotografa:

-styl: tak, jak wielu znajdziecie fotografów, tak wiele będzie stylistyk i form dokumentowania ceremonii ślubu oraz wesela. Ważne, byście podążali za własnym gustem. Dokonajcie wyboru kilku najlepszych według Was, zdobądźcie informacje o kosztach oraz dostępności.

-licencja: dokument arcyważny w przypadku fotografowania miejsc sakralnych. Jest wydawany przez Kurię. Bez niego robienie zdjęć podczas ceremonii ślubu będzie niemożliwe. Koniecznie zbadajcie ten temat podczas kontaktu z potencjalnym fotografem.

-koszty: informacja o cenie usługi nie zawsze znajduje się na stronie internetowej poszczególnych fotografów, koniecznie zapytajcie o to w mailu lub podczas kontaktu telefonicznego.

Grunt to odpowiednie przygotowanie. Podajemy Wam kilka ważnych kwestii, które warto mieć zanotowane (w głowie, na kartce, w telefonie, itp.) i pod ręką podczas spotkania z danym fotografem. Lepiej, by niektóre pytania Wam nie umknęły. Oto one:

-godziny pracy fotografa, czy będzie obecny podczas całego wesela?
-ilość zdjęć, kwestia retuszu, ilość zdjęć wydrukowanych
-sesja poślubna – czy jest w cenie?
-fotoksiążka, czy fotograf jest otwarty na sugestie Młodej Pary?
-dostęp do galerii internetowej – czy będzie? Jak długo?
-czas realizacji usługi po ślubie (może wynieść nawet 2 miesiące)
-umowa – zabezpieczcie się koniecznie i rozłóżcie płatność na dwie raty: zaliczkę i zapłatę po otrzymaniu zdjęć
-nieobecność fotografa – zadbajcie o to, by fotograf miał zastępstwo w razie zdarzenia losowego

Plener

Dokonanie wyboru fotografa wiąże się również z podjęciem decyzji o sesji zdjęciowej w plenerze. To dodatkowa usługa, która może stanowić romantyczną pamiątkę. To Wy decydujecie kiedy i gdzie się odbędzie. Zgodnie z tradycją, sesja plenerowa powinna odbywać się w dniu ślubu i wesela – Para Młoda wymyka się na jakiś czas z uroczystości w celu wykonania zdjęć. Oczywiście, wygodniej jest zaplanować to wydarzenie innego dnia. Jakie płyną z tego korzyści? Przyjrzyjcie się:

-brak pośpiechu i oczekiwania gości
-dowolność w kwestii wyboru miejsca, ogranicza Was tylko wyobraźnia
-możecie się, po prostu, pobrudzić, bez obaw, że wracacie na wesele.

Kamerzysta

Jeżeli pilnie przestudiowaliście powyższe zestawienie wskazówek i porad – możecie śmiało odnieść je również do kwestii wyboru odpowiedniego kamerzysty i usług, które może oferować. Ważne, byście bardzo dobrze zastanowili się nad swoimi oczekiwaniami. Zróbcie spis, zobaczcie co jest realne, gdzie się zgadzacie, a gdzie spieracie. Być może marzycie o typowym filmie ślubnym? Może jednak roztacza się przed Wami wizja teledysku z krótkimi zajawkami ze ślubu i wesela? Opcji jest bardzo dużo, dajcie sobie czas, by móc je dopasować do Waszych upodobań.

Warto jest się również pochylić nad filmem, w którym zawrzecie podziękowania dla rodziców. Tutaj można puścić wodzę kreatywności, która może wprawić gości oraz adresatów filmu z bardzo dobre nastroje. To także idealna pamiątka dla rodziców.

Zachęcamy do rozpoczęcia poszukiwań – nie zrażajcie się ilością dostępnych ofert na rynku. Im bardziej sprecyzujecie swoje potrzeby i oczekiwania tym łatwiej będzie Wam dokonać odpowiedniej selekcji. Do dzieła!

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna

Za Wami ustalenia dotyczące daty ślubu oraz sali, w której odbędzie się uroczystość weselna. Następnym krokiem powinien być wybór oprawy muzycznej…

Wybór sali weselnej

Wybór sali weselnej

Wybór sali weselnej – czym się kierować, by była najbardziej odpowiednia?
Nie bez powodu wśród gości krąży przekonanie o tym, że muzyka i jedzenie najczęściej utrzymują się w ich pamięci…

Koszty ślubu i wesela

Koszty ślubu i wesela

Koszty ślubu i wesela – planujemy budżet.
Wydatki związane ze ślubem i weselem to kwestia bardzo niejednoznaczna. Wielkość budżetu, jakim dysponujecie stanowi dla Was punkt odniesienia do wielkości planowanego wydarzenia i możliwości własnych…

Wybór świadków

Wybór świadków

Jak wybrać świadków na Wasz ślub? Przed Wami ważna decyzja.

Świadek to nie tylko ktoś, kto składa swój podpis na urzędowych dokumentach. Jego rola nie ogranicza się również do biernego uczestniczenia w ceremonii ślubu i wesela…

Data ślubu

Data ślubu

Krótki przewodnik, który ułatwi Wam dokonanie wyboru najlepszej daty na Wasz ślub.

Wybór odpowiedniej daty ślubu jest pierwszym krokiem do osiągnięcia wymarzonego statusu małżeństwa…

Planowanie ślubu

Planowanie ślubu

Planowanie ślubu, czyli co, gdzie, kiedy i jak zrobić?

Zaręczyny za Wami. Obok podekscytowania i entuzjazmu może się w Was pojawić tlące pragnienie, by ślub i wesele wpisywały się w Wasze najskrytsze marzenia. Niezależnie od tego…

Trendy 2018

Trendy 2018

Trendy weselne 2018, czyli co było modne w kończącym się roku?

Zmierzający do końca rok 2018 stał pod znakiem elegancji w wydaniu tradycyjnym i nieco bardziej nowoczesnym. Unikalne połączenie stylów retro, romantyzmu i minimalizmu sprawia, że ten…

NAPISZ DO NAS

3 + 5 =

Kontakt

Telefon

+48 790 293 357

+48 501 839 887

Mail

biuro@czapkizglow.com

NIP

584-274-82-33